درودی با بیان اینکه امسال نیز مانند سال‌های گذشته ارائه خدمات برای زائران در سطح یک و دو در هتل‌های مکه و بیمارستان هلال احمر مکه ارائه می‌شود، اظهار کرد: خدمات سطح بالاتر مانند جراحی در بیمارستان‌های عربستان انجام می‌شود.

وی مطرح کرد: ما امسال با حضور ۱۶۰ همکار پزشک ارائه خدمات را دنبال می‌کنیم که در درمانگاه‌های شبانه روزی مشغول ارائه خدمت هستند. کادر ۲۰۰ نفره بیمارستانی نیز در مکه و مدینه به صورت شبانه روزی به زائران خدمت رسانی می‌کنند. تخصص‌های مختلف در بیمارستان‌ها وجود دارد. بخش بستری ۷۰ تخت خوابی بیمارستان مکه را داریم و بیمارستان صحرایی عرفات نیز در خدمت زائران است.

معاون پزشکی سازمان هلال احمر افزود: در دو سال گذشته به خاطر بحث کرونا طبق دستور العمل عربستان شرط سنی مطرح بود، اما امسال شرط سنی مطرح نیست و ممکن است یک فرد ۴۰ ساله با توانایی جسمی پایین منع سفر شود، اما به فرد ۷۰ ساله‌ای با توان جسمی مناسب اجازه سفر داده شود. توانایی جسمی برای ما ملاک است.

کلیک کنید خواندنی است:   بازگشت محکوم به مرگ از پای چوبه دار

درودی در خصوص دارو‌های مورد نیاز بیانکرد: زائران می‌بایست در سفر حج داروی‌هایی را که مصرف می‌کنند، با خود به همراه داشته باشند. البته حواسشان به دارو‌های ممنوعه باشد.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر، دارو و تجهیزات مورد نیاز حج را تامین کرده است.

درودی در پایان سخنان خود در یک برنامه رادیویی گفت: برای تمامی زائران آرزوی سلامتی داریم و از آنها می‌خواهیم که دستورالعمل‌های ذکر شده در جلسات آموزشی را لحاظ کنند.

جابجایی حجاج با قطار در مسیر مکه به مدینه

رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت نیز با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌ها که با هماهنگی کشور میزبان انجام شده، زائران حج تمتع از ۲۴ اردیبهشت از ۲۱ ایستگاه پروازی وارد مدینه می‌شوند، ادامه داد: پرواز‌ها در چند روز اول به سمت مدینه است و سپس پرواز‌ها به سمت جده اغاز می‌شود. پرواز‌ها تا ۲۸ روز ادامه دارد تا کل حجاج با تعداد ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر به سرزمین وحی منتقل شوند.

کلیک کنید خواندنی است:   جانمایی پرنده‌فروشان در فاز ۲ بازار پرندگان خلیج فارس/ انتقال واحد‌های پرنده‌فروشی تا نیمه اردیبهشت

رضایی با اشاره به تداوم پرواز‌ها تا ۲۲ خرداد یادآور شد: عملیات بزرگ حج نیازمند برنامه ریزی دقیق است؛ لذا تدارکات و هماهنگی‌ها از همه جهات و با در نظر گرفتن نقاط ضعف گذشته با دقت و زمانبندی خاص انجام شده است. هتل‌ها نیز به صورت زمانبندی در اختیار زائران قرار دارد. برای استقرار حجاج در مکه نیز مقدمات فراهم شده تا زائران بتوانند با آرامش به انجام اعمال خود بپردازند.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در پایان گفت: ۱۹ هتل در مدینه و ۶۲ هتل در مکه در اختیار ما قرار دارد. امسال نسبت سال گذشته زائران مسیر ۴۲۰ کیلومتری مکه به مدینه پیش از تشریق، با قطار طی می‌کنند. مسیر برگشت نیز این امکان برای زائران وجود دارد.Source link

کلیک کنید خواندنی است:   اعلام سرانه بیمه درمان پرداختی دهک‌های اول تا نهم/ فرانشیز بستری مددجویان «صفر» شد

خواستی کلیک کن:

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *