حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در نشست شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که در بغداد برگزار شد، با اشاره به اینکه اعضای شورای عالی مجمع از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان عضو این شورا تعیین شده‌اند، اظهار کرد: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حدود ۳۰ سال است که برای پیشگیری از ایجاد تفرقه در جهان اسلام و جلوگیری از نزاع‌های خیابانی و ایجاد تقریب توانسته است فعالیت کند.

او گفت: ما امروز شاهد هستیم که به همت سرداران رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، کشور‌هایی که تا چندسال پیش ما را تکفیر می‌کردند امروز مجبور شدند شعار تقریب سر دهند چراکه محور مقاومت رشدی ارائه داده که موجب پیروزی‌های اخیر در جهان اسلام شده است.

شهریاری ضمن تشکر از دولت و ملت عراق بخاطر مواضع انقلابی خود در زمینه فلسطین و حمایت از محور مقاومت، مطرح کرد: این حمایت ستودنی و مایه افتخار جهان اسلام است.

کلیک کنید خواندنی است:   سینمای ایران بیش از ۴۴ میلیارد تومان فروخت

دبیرکل مجمع تقریب ادامه داد: با وجود این‌که پروژه اصلی آمریکا ایجاد تفرقه میان قومیت هاست و در دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق زمینه برای ایجاد اختلاف و تفرقه وجود دارد، بحمدالله هر دو دولت و هر دو ملت با ایجاد امنیت در مرز‌ها نوعی همکاری بین دو کشور را بروز دادند.

شهریاری خاطرنشان کرد: ما در مرحله‌ای قرار داریم که تمام کفر در مقابل تمام اسلام ایستاده است. امروز کسانی که تکلیف نامعلومی در میان کفر و اسلام داشتند مجبورند موضع خود را مشخص کنند و دیگر نمی‌توانند در ظاهر از فلسطین نام ببرند، اما در باطن هیچگونه حمایتی از فلسطین نکنند. امروز حتی کشور‌هایی که روابط اقتصادی گسترده با رژیم صهیونیستی داشتند مردم این کشور‌ها دولت خود را مجبور می‌کنند که مواضع خود را تغییر دهند و روابط اقتصادی با اسرائیل را قطع کنند.

او افزود: دو عامل باعث شده است که حاکمان این کشور‌ها مجبور به تغییر موضع شوند؛ یکی اراده ملت هاست و دیگری گستردگی فناوری است.

کلیک کنید خواندنی است:   تالار هنر، دفتر دائمی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان شد

شهریاری با اشاره به اینکه دو محور اصلی و راهبردی وجود دارد که همه دولت‌ها بخصوص دولت‌های ایران و عراق باید دنبال کنند، گفت: یکی از این دو محور عدالت است که همیشه حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) بر آن تأکید دارند و مورد مطالبه تمام جهان اسلام است و محور دوم پیشرفت کشور‌های اسلامی است.

او با تبریک به دولت عراق که در صدد پیشرفت بوده است، مطرح کرد: هیچ دولتی به اندازه دولت کنونی عراق (بعد از صدام حسین) در صدد پیشرفت نبوده است و این دولت به دنبال سازندگی است.

او در پایان اظهار کرد: این باعث افتخار ما و شماست که خادم مردمی هستیم که با ایجاد عدالت و امنیت در مرز‌ها توانسته‌اند امنیت را در کشورشان ایجاد کنند. اما باید قدرت خود را افزایش دهیم. ما در حمله اخیر به اسرائیل ثابت کردیم که وقتی قوی باشیم حتی قویترین‌ها را هم عقب می‌زنیم و این مایه افتخار جهان اسلام است و باید درسی شود برای سایر کشور‌های اسلامی که مسیر اقتدار را طی کنند و سعی کنند هر روز قویتر از دیروز شوند.

کلیک کنید خواندنی است:   جایزه نوبل ادبی باید به فردوسی تعلق می‌گرفت

منبع: ایسناSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *