راهنمای خرید سایر لوازم خانه و آشپزخانهراهنمای خرید لوازم خانه و آشپزخانه

راهنمای خرید بخاری گازی

در این مقاله از مجموعه مقالات راهنمای خرید لوازم خانه و آشپزخانه قصد داریم شما بزرگواران را با راهنمایی جامع در باب خرید بخاری گازی آشنا کنیم .

با فرارسیدن  به فصل سرما توجه به سیستم گرمایش خانه نیز بیشتر می شود. هر کسی با توجه به اقلیم محل زندگی خود، متراژ منزل، طبع بدنی خود و هزاران مسئله دیگر سیستم دست به انتخاب نوعی از سیستم گرمایی می زند تا توسط آن بتواند دمای منزل خود را در فصل پاییز و زمستان به تعادل رسانده و کانون خانواده خود را گرم نگه دارد.

یکی از مهم ترین انواع سیستم های گرمایشی بخاری ها هستند که در دو دسته بخاری گازی و برقی تقسیم می شوند.

در این مطلب از  مجله تخصصی لوازم خانه و آشپزخانه زن خوب  قصد داریم در رابطه با راهنمای خرید بخاری گازی و جدول قیمت برایتان بگوییم تا بدانید که برام گرم نگه داشتن منزل خود باید دقیقا به دنبال چه چیزهایی باشید. پس تا انتهای مقاله همراهمان باشید.

راهنمای خرید بخاری گازی- قسمت اول – انواع بخاری گازی

قبل از هر چیز باید این را گفت که پیش از خرید بخاری برای خودتان مشخص کنید که دقیقا چه نوع بخاری ای می خواهید. طبیعی است که پاسخ این سوال در میزان توقع شما از گرمایش بخاری خلاصه می شود. برای مثال می توان گفت که اگر منزل شما کوچک است و درزها و منفذ زیادی دارد می توانید روی بخاری های بدون دودکش حساب کنید.

این نوع از بخاری ها لوله خروجی ندارند و به دنبال آن هم هوای لازم برای احتراق را از محیط اطراف خود دریافت می کند. به همین دلیل توصیه ما این است که از این نوع بخاری ها در فضاهایی استفاده کنید که دربسته و محصور نیست تا از احتمال بروز هر گونه مشکل و خطری جلوگیری کنید.

بنابراین از مهم ترین مسائل در هنگام خرید بخاری آن است که بتوانید بخاری ای با کارایی مناسب محل زندگی خود پیدا کنید تا علاوه بر آنکه میزان گرمایش مناسبی را در خانه حفظ کنید از احتمال بروز هر گونه خطری نیز جلوگیری نمایید.

در کنار این موضوعات می توان این را هم اضافه کرد که بخاری هایی که دارای دودکش هستند انواع دیواری و زمینی نیز دارند و می توان گفت که تقریبا برای هر محیطی نیز مناسب و بی خطرند.

مدل های دیواری بخاری ها معمولا کوچک تر از سایر مدل ها هستند و به دنبال آن جای کمتری را هم می گیرند. در رابطه با این مدل از بخاری ها می توان گفت که گرمای خیلی زیادی ندارند و برای محیط هایی با ابعاد کمتر از ۵۰ متر مربع مناسب هستند.

مسئله دیگری که شاید بتوان به عنوان معایب این بخاری ها از آن یاد کرد آن است که بعد از برداشتن بخاری های دیواری معمولا رد سیاهی های آن بر روی دیوار باقی می ماند و حتی ممکن است ترک های زیادی را هم بر روی دیوار ایحاد کند.

راهنمای خرید بخاری گازی- قسمت دوم  – نکات بسیار مهم جهت خرید بخاری گازی

برای خرید بخاری گازی خود باید قبل از هر چیز به ایمنی آن دقت کنید. برای مثال اگر تصمیم به خرید بخاری های بدون دودکش گرفته اید توصیه ما آن است که به سراغ مدل هایی بروید که سیستم OSD داشته باشد.

ویژگی این سیستم آن است که اگر اکسیژن هوا در محیط به کمتر از ۲۰ درصد برسد این سیستم نیز به شکل خودکار بخاری را خاموش کرده و تا زمانی که اکسیژن محیط به تعادل نرسید نیز روشن نمی شود.

در کنار این موضوع هم توصیه می کنیم که در هنگام خرید بخاری های دودکش دار اصلا به سراغ نمونه های ترموکوپل نروید چراکه ایمنی کمتری دارند و احتمال بروز خطرات را افزایش می دهند.

امروزه مدل های مختلفی از سیستم های بخاری وجود دارد که استاندارد لازم را داشته و اگر به هر دلیلی شعله آتش بخاری خاموش شود جریان گاز را قطع می کند.

به همین دلیل می توانیم بگوییم که در زمان خرید بخاری خود به نشان های CE و TSE دقت کنید. این نشانه های وضعیت مطلوب ایمنی بخاری را نشان می دهند.

مسئله دیگری که در هنگام خرید بخاری باید در نظر داشته باشید ابعاد منزل شماست.

اگر بخاری شما به نسبت ابعاد خانه بسیار بزرگ تر باشد گرما بسیار زیاد شده و شرایط سونا را برایتان تداعی می کند! در مقابل اگر در خانه بسیار بزرگی هم از بخاری کوچک استفاده شود طبیعتا گرمای کافی ای به جریان نخواهد افتاد.

برای آن که بدانید در چنین شرایطی باید چه کنید باید بگوییم که تقریبا همه بخاری های گازی دارای یک برچسب فلزی هستند که قدرت گرمادهی آن را مشخص می کند. با مشورت فروشنده می توانید اعداد و رقمی را که بر روی برچسب نوشته بررسی کنید و بخاری ای را تهیه نمایید که دقیقا به کارتان می آید.

ناگفته نماند که طبیعی است هر چقدر بخاری بزرگ تر و قوی تر باشد هزینه بیشتری هم خواهد داشت، دلیل آن هم بالا بودن میزان ورقه های فلزی به کار رفته در آن و هم چنین ضخامت رنگ نسوز است.

راهنمای خرید بخاری گازی- قسمت سوم – برندهای تولیدکننده بخاری گازی 

معمولا برندهای مطرح و مطمئنی که به تولید بخاری گازی می پردازند محدود هستند. از میان آنها می توان به آبسال ، پلار، نیک کالا، توان گاز، برفاب، سپهر الکتریک و… اشاره کرد.

راهنمای خرید بخاری گازی- قسمت چهارم – معرفی بورس خرید بخاری گازی

امروزه فروشگاه های اینترنتی بسیاری، انواع بخاری های گازی را به فروش می رسانند، با این حال شما می توانید با سر زدن به خیابان های سه راه امین حضور، خیابان جمهوری، پاساژ حافظ و… بخاری مورد نظر خود را خریداری نمایید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

بستن