راهنمای خرید سایر لوازم خانه و آشپزخانهراهنمای خرید لوازم خانه و آشپزخانه

راهنمای خرید سرخ کن

در این مقاله از سری مقالات راهنمای خرید لوازم پخت و پز مجله تخصصی زن خوب قصد داریم شما بزرگواران را با راهنمایی جامع در باب خرید بهترین سرخ کن مناسب برای هر خانه ی ایرانی آشنا کنیم .

این روزها بسیاری به دنبال کالاهایی هستند که علاوه‌ بر اینکه سرعت پخت غذا را افزایش می‌دهند، بلکه آشپزی راحت و بی‌دردسری را برای کاربر به ارمغان می‌آورند. یکی از این کالاهای محبوب و دوست داشتنی نزد خانم‌های خانه‌دار سرخ‌کن است.

راهنمای خرید سرخ کن
راهنمای خرید سرخ کن

وسیله‌ای که خانم‌های خانه‌دار را از ایستادن‌های مداوم مقابل اجاق گاز و سرخ کردن مواد غذایی در ماهیتابه نجات داده است. این کالای دوست داشتنی این روزها در انواع گوناگونی در بازار موجود است که همین تنوع بالا انتخاب یک نمونه مناسب را برای خانم‌های خانه‌دار سخت کرده است.

راهنمای خرید سرخ کن قسمت اول – سرخ‌کن چیست؟

سرخ‌کن وسیله‌ای است که عملیات سرخ کردن مواد غذایی را با سرعت بیشتر و در حرارت معین انجام می‌دهد. این دستگاه که شامل یک المنت گرم کننده و محفظه روغن است، ساختار چندان پیچیده‌ای ندارد، مگر برخی از نمونه‌های فوق پیشرفته موجود در بازار.

در حقیقت سرخ‌کن‌های امروزی دارای یک سبد فلزی هستند که غذا داخل آن قرار می‌گیرد و به همراه آن داخل روغن جوشیده قرار می‌گیرد. سرخ‌کن‌ها معمولا دارای تایمر به همراه هشداردهنده صوتی، دستگیره‌ای که سبد را به داخل روغن پایین و بالا می‌برد، مقیاسی برای جلوگیری از سرخ شدن بیش از حد غذا، سیستم بادگیری که موجب کاهش بوی متصاعد شده از غذای در حال سرخ شدن می‌شود، فیلتر روغن برای افزایش طول عمر استفاده از آن و سیستم‌های الکتریکی و مکانیکی کنترل درجه حرارت هستند.

این دستگاه محبوب برای آماده کردن بسیاری از فست‌فود‌ها و سرخ و برشته کردن آنها به کار می‌روند. از آنجا که المنت گرم‌کننده در سرخ‌کن‌های الکتریکی در تماس با روغن قرار دارد، اتلاف انرژی در آنها بسیار کم است. سرخ‌کن‌ها معمولا از استیل یا فولاد نرم هستند. استیل کمتر از فولاد نرم خورده می‌شود؛ بنابراین سرخ‌کن استیل گارانتی بهتری نسبت به جنس فولاد نرم دارد. سرخ‌کن‌ها دیگ‌هایی به شکل‌های مختلف دارند.

بعضی از سرخ‌کن‌ها دارای «نقطه سرد» در کف دیگ خود هستند. این دقیقا جایی است که مقدار زیادی از خرده‌های غذا آنجا ته نشین می‌شود و دمای پایین در این نقطه از لکه دار شدن و فاسد شدن روغن جلوگیری می‌کند.

راهنمای خرید سرخ کن
راهنمای خرید سرخ کن

راهنمای خرید سرخ کن قسمت دوم – انواع سرخ کن های موجود در بازار

می توان گفت که دستگاه سرخ کن وسیله ای است که فرایند سرخ کردن مواد غذایی را با سرعت بیشتر و همین طور در حرارتی معین به انجام می رسد.

این دستگاه دارای یک المنت گرم کننده و همین طور یک محفظه روغن است و ساختار چندان پیچیده ای ندارد. البته این ویژگی می تواند در نمونه های فوق پیشرفته آن کمی متفاوت تر باشد.

اولین نوع سرخ کن – سرخ کن بدون روغن (ایر فرایرها)

شاید بتوان این نوع را سرخ کن نامید. ایر فرایرها با مصرف کمی از روغن و یا حتی بدون روغن در محفظه ای داغ در هوایی که شاید به ۲۰۰ درجه هم می رسد می گردند. این یعنی حرارت از همه طرف با مواد غذایی در تماس است و پخت متفاوتی را موجب می گردد که باعث تردی در جداره های بیرونی غذا با حفظ طراوت درونی می شود. در این نوع از سرخ کن بدون روغن افراد می توانند بر حسب سلیقه و عادات غذایی خود روغن بسیار کمتری را اضافه کنند. این نوع از سرخ کن ها ایمن تر هستند و راحت تر نیز تمیز می شوند. در این نوع از سرخ کن ها گاهی شما می توانید برای پخت کیک و سایر مواد غذایی نیز روی آنها حساب کنید.

دومین نوع سرخ کن – سرخ کن گازی

دستگاه سرخ کن گازی بیشتر در رستوران ها و آشپزخانه ها و در ابعاد بزرگ و پر مصرف تری پیدا می شوند. باید گفت که به دلیل حرفه ای بودن این نوع از سرخ کن ها معمولا نتیجه بهتری از آنها در مقایسه با نمونه های برقی خواهید داشت. شاید یکی از دلایل آن هم این است که روغن در این نوع از سرخ کن ها سریع تر آماده می شود. با این حال اگر از این نوع دستگاه ها به درستی و به شکل صحیحی استفاده نشود قطعا می تواند خطر آفرین باشد.

سومین نوع سرخ کن – سرخ کن الکتریکی

سرخ کن های الکتریکی در واقع همان مدل های معمول قدیمی هستند. این نوع سرخ کن ها سایز کوچکی دارند و بیشتر برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل نیز معمولا برای استفاده های کم حجم تر مناسب اند. البته باید اضافه کرد در این نوع از سرخ کن ها نمونه های بزرگ تر طبیعتا قیمت های بیشتری دارند و شاید بعضی هایشان نیز آنقدرها کارایی بهینه ای نداشته باشند.

راهنمای خرید سرخ کن
راهنمای خرید سرخ کن

نکاتی بسیار مهم که باید در هنگام خرید سرخ کن حتما به آنها توجه کرد :

اولین نکته مهم برای خرید سرخ کن – سرخ‌کنی با چراغ‌های هشداردهنده خریداری کنید:

دستگاه سرخ‌کن مطمئن، باید چراغ‌های نمایشگر داشته باشد. پس سرخ‌کنی تهیه کنید که چراغ نشان دهنده وضعیت داشته باشد. توجه داشته باشید که چراغی که تنها روشن بودن دستگاه را نشان دهد چندان کاربردی ندارد؛ بلکه منظور چراغی است که آماده بودن دستگاه و رسیدن آن به درجه حرارت مطلوب را به شما نشان دهد.

دومین نکته مهم برای خرید سرخ کن – سرخ‌کن تایمردار بخرید:

سرخ‌کن دارای تایمر مزیت بیشتری دارد تا نمونه بدون تایمر. زمانی که از راهنمای پخت غذایی را انتخاب کرده و می‌خواهید آن را تهیه کنید، معمولا در این راهنما زمان لازم پخت به همراه درجه حرارت مطلوب ذکر می‌شود؛ بنابراین شما می‌توانید پس از آماده شده روغن (که چراغ نشان‌دهنده آن را به شما علامت می‌دهد) تایمر را بر روی زمان مورد نیاز پخت تنظیم کنید. به این صورت شما نیاز ندارید در بقیه زمان پخت مراقب سرخ‌کن باشید، بلکه می‌توانید آن را ترک کرده و به بقیه کارهای خود بپردازید.

سومین نکته مهم برای خرید سرخ کن –به صافی یا فیلتر دستگاه دقت کنید:

دستگاه سرخ‌کن باید دارای صافی‌هایی باشد که تعویض و تمیز کردن آنها ساده باشد. کار فیلتر جلوگیری از پخش بخار و بوی ناشی از سرخ شدن غذا است.

چهارمین نکته مهم برای خرید سرخ کن –  به رنگ و طراحی سرخ‌کن اهمیت دهید:

اگرچه ممکن است برای بسیاری از مردم این عاملی مهم نباشد؛ ولی باید این واقعیت را در نظر داشت که هماهنگ بودن سرخ‌کن با طراحی آشپزخانه، سایر وسایل و نیز رنگ بندی دکوراسیون شما، شما را از خریدتان راضی تر خواهد کرد؛ بنابراین توجه کنید که چه رنگ، اندازه یا مدلی بهتر با دکوراسیون و محیط آشپزخانه شما سازگار خواهد بود.

پنجمین نکته مهم برای خرید سرخ کن –بودجه و نوع سرخ‌کن را مشخص کنید:

مانند خرید هر وسیله دیگری در وهله نخست باید نوع نیاز خود را مشخص کنید. باید بدانید چه نوع سرخ‌کنی برای چه تعداد افراد در خانواده می‌خواهید. همچنین باید بودجه خود را معین کنید.

ششمین نکته مهم برای خرید سرخ کن –سرخ‌کنی متناسب با تعداد افراد خانواده خریداری کنید:

سعی کنید هنگام خرید همه جوانب را در نظر بگیرید و سرخ‌کنی خریداری کنید که شما را به دردسر نیندازد. به عنوان مثال خرید یک سرخ‌کن بزرگ برای یک خانواده دو نفره و یک سرخ‌کن کوچک برای یک خانواده پرجمعیت مناسب نیست.

همچنین بهتر است به نوع ظرف روغن سرخ‌کن توجه کنید. بهتر است ظرف روغن از نوع استوانه‌ای باشد تا بتوان به راحتی قطعات بزرگ‌تر غذا را در آن جا داد. ظروف روغن چهارگوش برای خانواده‌های کم جمعیت مناسب‌ترند. این عمق برای اینکه روغن کافی در ظرف جای گرفته و مواد غذایی نیز به راحتی در آن شناور شوند، مناسب است. فراموش نکنید که روغن تنها باید نیمی از ظرف را پر کند. طبعا اگر این ظرف متحرک باشد، شست‌وشو و تمیز نگهداشتن آن به مراتب ساده‌تر خواهد بود.

هفتمین نکته مهم برای خرید سرخ کن –سبد سرخ‌کن آسانسوردار نخرید:

سبد سرخ‌کن می‌تواند در بسیاری از موارد بسیار کارآمد باشد، اما گاهی لازم است که قطعات غذا بدون سبد در ظرف روغن قرار گرفته و سرخ شوند. در این صورت باید از کفگیری که به ظرف صدمه نزند استفاده کنید. توجه کنید که سبد باید جایی برای قرار گرفتن در بالای سطح روغن داشته باشد تا روغن اضافه مواد داخل آن خارج شود در عین حال سبدهای سرخ‌کن آسانسوردار زودتر از نوع دستی خراب می‌شوند.

نهمین نکته مهم برای خرید سرخ کن –سرخ‌کنی با لایه داخلی نچسب خریداری کنید:

لایه داخلی نچسب از مواردی است که همه خواهان آن هستند. این موجب می‌شود که نه تنها ضایعات غذا کم شود بلکه شست‌وشو و نظافت دستگاه آن نیز بسیار آسان شود.

راهنمای خرید سرخ کن قسمت سوم – بهترین مارک سرخ کن

برندهای بسیاری در زمینه تولید سرخ کن نام آور هستند که از میان آنها می توان به تفال، دلونگی، فیلیپس، مولینکس، ساپر، کنوود، ویداس، بیشل، سرجیو، پارس خزر، دسینی، آرزوم، گوسونیک، فلر، هاردستون، فکر، کلترونیک، پروفی کوک، مونوتک، سنکور، تامسون، تولیپس و… به عنوان بهترین مارک سرخ کن اشاره کرد.

نکاتی برای استفاده بهتر از سرخ‌کن:

مورد اول – مواد یخ زده را داخل سرخ‌کن نیندازید:

با توجه به اینکه قرار دادن مواد یخ زده در روغن داغ، موجب کاهش دمای روغن و تغییر در زمان پخت می‌شود، بهترین راه این است که نه تنها برای محافظت از دستگاه سرخ‌کن، بلکه به دلیل سالم‌تر بودن این روش، مواد غذایی یخ زده را داخل روغن داغ قرار ندهید و آنها را از قبل در آب گرم قرار داده یا چند ساعت قبل از پخت‌وپز از فریزر بیرون بگذارید.

با این حال، باز به دنبال مدل سرخ‌کنی باشید که بخش حرارتی آن بتواند دمای روغن را پس از ورود ماده یخ زده به آن به سرعت بالا ببرد.

مورد دوم – در شست‌وشوی سرخ‌کن نهایت دقت را به خرج دهید:

برای شست‌وشو و تمیز کردن دستگاه سرخ‌کن نیز توجه داشته باشید ظرف روغن دستگاه مزبور، متحرک باشد، زیرا در این حالت امکان شست‌وشو و نظافت آن آسان‌تر می‌شود. در ضمن یکی از اجزای سرخ‌کن فیلتر آن است که کاربرد آن جلوگیری از پخش بخار و بوی غذا می‌باشد. این فیلتر کربنی نباید با آب تماس پیدا کند، زیرا باعث از بین رفتن خاصیت کربنی آن می‌شود. از این رو، توصیه می‌شود هنگام شست‌وشوی دستگاه، آن را از داخل در سرخ‌کن بیرون آورده و بعد دستگاه را بشویید.

مورد سوم – روغن سرخ کردنی بخرید:

بهترین روغن برای استفاده از این دستگاه، روغن‌های مخصوص سرخ کردن است. البته به یاد داشته باشید، هیچ گاه برای صرفه جویی دو نوع روغن را با هم مخلوط نکنید. در حین کار با سرخ‌کن شاید برخی مواقع با اینکه روغن به اندازه کافی ریخته‌اید باز هم روغن سرریز شده یا کف کند. علت این امر می‌تواند وجود مواد غذایی آب دار یا نمک زدن به مواد غذایی پیش از
سرخ کردن باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

بستن