راهنمای خرید لوازم خانگی برقیراهنمای خرید لوازم خانه و آشپزخانه

راهنمای خرید چرخ خیاطی

امروزه نیاز به داشتن چرخ خیاطی مدرن و کارآمد در هر خانه ای به شدت احساس میشود .ولی آیا میدانید یک چرخ خیاطی خوب باید چه ویژپی هایی داشته باشد .

نگران نباشید ما در این مقاله شما دوستان عزیز را با نکات بسیار مهم و کلیدی در هنگام خرید چرخ خیاطی آشنا خواهیم کرد .لطفا تا انتها همراه ما باشید .

چرخ خیاطی وسیله ای است که معمولا مصرف کنندگان مخصوص به خودش را داشته و برای طرفدارانش همیشه محبوب و مورد استفاده بوده است.

در رابطه با این وسیله نیز قاعدتا باید اطلاعاتی داشت تا در زمان خرید بتوان به نحو احسن دست بر انتخابی گذاشت که درست و کاربردی بوده و بر اساس بودجه و نیاز هر فرد گزینه ها و آپشن هایی را برایش به ارمغان آورد. در این مطلب از مجله تخصصی لوازم خانه و آشپزخانه زن خوب  تصمیم داریم به راهنمای خرید چرخ خیاطی بپردازیم .

راهنمای خرید چرخ خیاطی- قسمت اول – معرفی انواع چرخ خیاطی

به طور کلی می توان چرخ خیاطی را در دو دسته تقسیم بندی کرد: چرخ خیاطی صنعتی و چرخ خیاطی خانگی.

نوع اول چرخ خیاطی – چرخ خیاطی صنعتی

این نوع چرخه خیاطی ها در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. بعضی از چرخ خیاطی های صنعتی برای دوخت دکمه سردست های مردانه طراحی شده اند و بعضی دیگرشان هم برای دوخت کمرهای شلوار جین مورد استفاده قرار می گیرند.

نکته ای که در رابطه با این چرخ خیاطی ها وجود دارد آن است که چرخ خیاطی های صنعتی برای استفاده های طولانی مدت و دوخت های حرفه ای ساخته شده اند. در رابطه با ساختار چرخ خیاطی صنعتی باید گفت که آنها از قطعات و موتورهای پدرقدرتی ساخته شده اند که دوام بسیاری دارد.

ویژگی های چرخ خیاطی های صنعتی چیست ؟

 • نوع دیگر این موتورها سروموتور است که مصرف برق کمی داشته در هر زمانی هم که مورد استفاده نیستند صدایی هم ندارند. این نوع موتور در داخل بدنه قرار می گیرند.
 • چرخ خیاطی های صنعتی از نظر طراحی بازو هم به انواع مختلفی تثسیم می شوند: بازو مسطح، بازو بلند، مدل بدون بازو و البته بازو سیلندری.
 • ابعاد چرخ خیاطی صنعتی از نمونه های خانگی آنها بیشتر است و در کمترین زمان، بهترین نتیجه را به افراد خواهد داد. باید گفت که موتور این نوع چرخ خیاطی ها بر روی هر چرخ صنعتی قرار می گیرد. این موتورها سردوز و راسته دوز بوده و ماسوره و پایه ها هم در هر مارکی قابل تعویض است.
 • موتورهای صنعتی را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد. یکی از این موتورها موتورکلاچ است که در واقع همان موتورهای قدیمی هستند که در زمانی هم که مورد استفاده نیستند باز هم در حال چرخشند. این نوع موتورها در زیر میز قرار می گیرند.

نوع دوم چرخ خیاطی – چرخ خیاطی خانگی

همانور که از نامشان پیداست این نوع چرخ خیاطی ها مناسب برای مصارف خانگی و خانم های خانه دار ست. چرخ خیاطی خانگی برای پارچه های مختلفی قابل استفاده بوده و از پس هر دوختی بر می آیند، البته در دوخت های سنگین بهتر است که بی خیال این چرخ خیاطی ها شوید.

چرخ دنده های این نوع چرخ خیاطی ها معمولا از جنس پلاستیک و یا نایلون بوده و سرعتشان هم خیلی زیاد نیست؛ بنابراین می توان گفت که برای کسانی که به آرامی کار می کنند به خوبی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

چرخ خیاطی های خانگی هم بر اساس کارایی و امکاناتشان به دسته های مختلفی تقسیم می شوند:

چرخ خیاطی دستی، چرخ خیای برقی، چرخ خیاطی کامپیوتری و چرخ خیاطی سردوز.

ویژگی های چرخ خیاطی های خانگی چیست ؟

 • چرخ خیاطی های کامپیوتری برای استفاده های تخصصی مناسب هیتند و با صفحه نمایش ال ای دی و یا ال سی دی و البته صفحه های لمسی هستند. در این نوع چرخ خیاطی ها می توان تعداد اندکی از دوخت های قبلی را ثبت کرد و به صورت خودکار ادامه آن را فعال کرد.
 • چرخ خیاطی های سردور برای دوخت لبه پارچه ها و حاشیه دوزی ها مورد استفاده قرار می گیرندو سیستم برش آنها هم باعث می شود که در این کار موفق باشند. باید گفت که کارایی این نوع چرخ خیاطی ها از سایر آنها کمتر است، پس نباید چرخ خیاطی سردوز را جایگزین سایر چرخ خیاطی ها کرد و فقط می توان آنها را در کنار چرخ خیاطی های دیگر برای تزئینات لباس و سردوزی به کار برد.
 • در چرخ خیاطی های دستی نیازی به برق نیست. این نوع چرخ خیاطی ها به دلیل دوامی که دارند طرفداران زیادی دارند. فرد در هنگام استفاده از این دستگاه فعالیت بدنی زیادی داشته و با استفاده از پدال و پا می تواند چرخ خیاطی را به حرکت در آورد.
 • چرخ خیاطی های الکترونیکی فقط یک موتور دارند و این موتور هم باعث می شود که برق به سوزن انتقال یابد و البته پدال ها هم به صورت برقی کار کنند. در این چرخ خیاطی ها سرعت چرخ بر اساس هر میزان فشاری است که بر روی پدال ها وارد می شود.

راهنمای خرید چرخ خیاطی- قسمت دوم – نکات کلیدی در هنگام خرید چرخ خیاطی

قبل از خرید چرخ خیاطی باید نکاتی را در نظر داشت در ادامه به معرفی تک تک آن ها می پردازیم :

 • سعی کنید به ضمانت چرخ خیاطی نیز دقت داشته باشید و برای خرید آن به سراغ نمایندگی های مجاز بروید تا در صورت بروز هرگونه مشکل و مسئله ای آسوده خاطر باشید.
 • استحکام چرخ خیاطی مسئله ای است که نباید آن را نادیده گرفت؛ بنابراین باید این را دقت کنید که در چرخ خیاطی شما کشوها باید به آسانی جلو و عقب رفته و نلغزند! علاوه بر این بهتر است که دریچه ها کاملا جفت بوده و جعبه چرخ خیاطی هم محکم باشد.
 • امروزه دوخت های بسیار متنوعی جزء ویژگی های چرخ خیاطی ها قرار گرفته اند که آنها را می توان با چرخ خیاطی ها و با تنظیم بادامک ها و صفحه های مخصوصی که اهرم ها را به شکل اتومات حرکت می دهند انجام داد. بادامک ها و این صفحات می توانند طرح های پیچیده ای مثل دالبر، اشکال درختی، جاشیه دندانی و… را هم به خوبی بدوزند.
 •  باید ابتدا دقت کنید که چرخ ماکو گرد باشد و اصلا به سراغ چرخ های ماکو دراز نروید چراکه این نوع چرخ ها ارتعاش خیلی زیادی دارند!
 • چرخ خیاطی های مدرنی که وارد بازار شده اند می توانند پارچه ها را هم به طرف جلو و هم به طرف عقب بدوزند. بهتر است به سراغ چرخ خیاطی هایی بروید که دستگاه مخصوصی داشته باشد که فشار نح را بر اساس شماره هایی که روی دستگاه آمده کم و زیاد کند.

راهنمای خرید چرخ خیاطی- قسمت سوم – برندها

برخی از برندهای معروف و مطرحی که به تولید چرخ خیاطی می پردازند عبارتند از: کاچیران، برادر، ژانومه، ژانوتک، مستک و برلیانت، سینگر و…

در این میان برند ژانومه در صدر محبوبیت میان چرخ های خانگی و صنعتی قرار دارد که عمدتا به صورت مونتاژ و یا استوک در بازار ایران به فروش می رسند.

راهنمای خرید چرخ خیاطی- قسمت چهارم – معرفی بورس خرید انواع چرخ خیاطی

اگر تصمیم داشته باشید که برای خرید چرخ خیاطی به بورس آن سر بزنید می توانیم به شما خیابان خیام در شهر تهران را پیشنهاد دهیم.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

بستن