صدرالحسینی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنکاران جوان:

سید رضا صدرالحسینی کارشناس مسائل بین الملل درباره جنبش دانشجویان آمریکایی علیه صهیونیست‌ها اظهار کرد: جنبش دانشجویی و نخبگانی  آمریکا که بخش قابل توجه‌ای از آن دانشجویان و اساتید هستند از مدت‌ها قبل در دهه‌های گذشته مخالفت‌های روشن و آشکاری را با نظام سیاسی موجود (لیبرالیسم) نشان داده بودند و به همین دلیل در دهه‌های گذشته موضوعی به نام نئو لیبرالیسم، یا لیبرالیسم جدید نیز در آمریکا مطرح شد تا شاید بتوانند از بن بست‌های به وجود آمده در تفکر لیبرالیسم عبور کرده و شرایط اداره جامعه را با افکار نخبگی همراه نمایند.   اقدامی که موفق نبوده و نماد این عدم موفقیت نیز در اعتراضات این دوهفته اخیر دانشجویان در غرب می‌توان مشاهده کرد.

وی ادامه داد: در موضوع  جنبش دانشجویی اخیر نیز این نکته باید مورد سوال قرار گیرد که خسته شدن نخبگان از اداره جامعه آمریکا توسط صهیونیست و سرکوب خواسته‌های عدالتخواهانه  نخبگان یکی از مهمترین موضوعاتی بود که در سال‌های اخیر به شیوه‌های مختلف  مشاهده شده است.

کلیک کنید خواندنی است:   ایران خواستار نشست فوری شورای امنیت درباره حمله اسرائیل به کنسولگری خود در سوریه شد

صدرالحسینی ادامه داد: اما در طول ۷ ماه گذشته که جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه به اوج خود رسید حرکت‌های عدالتخواهانه و حق طلبانه در دانشگاه‌های معتبر و مهم آمریکا مشاهده شد و در واقع موضوع مخالفت با جنایات صهیونیست‌ها بدون توجه به موضوعات دینی و ایدئولوژی امروز در آمریکا مشخص است و این حمایت از مظلوم و تنفر از ظالم در شعار‌ها و اعتراضات اخیر دانشجویان کاملا مشهود است.

وی گفت: البته باید این نکته را هم توجه کرد که زمانی دانشجویان و اساتید می‌توانند به یک نقطه قابل قبول برسند که موضوع مخالفت با اقدامات و جنایات صهیونیست‌ها را به دولت‌ها و احزاب حاکم آمریکا نیز تسری بدهند و این نکته را تصریح و ثابت کنند که فرقی میان دموکرات و جمهوری‌خواه در مناسبات و حمایت‌های رژیم صهیونیستی وجود ندارد. همه این احزاب باید از صهیونیست‌ها دفاع کنند.

کلیک کنید خواندنی است:   بازی اینترنشنال با کارت سوخته سوء قصد به مجریان این شبکه/ ایران ادعای دخالت را رد کردSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *