به گزارش روابط‌عمومی انجمن ورزشی چوگوی فدراسیون ورزش‌های همگانی؛ ابراهیم کاویانی  عضو هیأت رئیسه و سرپرست کمیته توسعه همگانی ورزش چوگوی ایران گفت: ورزش چوگو یک بازی رقابتی و پرهیجان است که به عنوان یکی از انجمن‌های فدراسیون ورزش‌های همگانی فعالیت می‌کند وطی ادوار مختلف به دنبال ترویج تحرک، شور و نشاط اجتماعی بوده امابرای تعمیم فزونتر این بازی کهن ایرانی در پهنه ایران لاجرم بایدبه لایه‌های همگانی آن توجه بشود وضمن حفظ ماهیت رقابتی آن نسبت به همگانی کردن آن نیز اهتمام جدی کنیم تا به عنوان یک ورزش فرهنگ ساز تبعات مثبت آن نمایان‌تر شود.

مهندس ابراهیم کاویانی ضمن قدردانی ازمسوولان این ورزش کهن برای ایجاد کمیته توسعه همگانی در انجمن افزود.

برآیند مطالبه عمومی، بیشتر مردمی شدن این بازی ایرانیان باستان است و تمام سعی ما هم اینستکه با فعالیت‌های توسعه گرانه به این مطالبه عمومی جامه عمل بپوشانیم.

کلیک کنید خواندنی است:   برگزاری آخرین تمرین پرسپولیس قبل از بازی با سپاهان

سرپرست کمیته توسعه همگانی ورزش چوگوی ایران با یادآوری دوازدهمین دوره مسابقات چوگوی بزرگسالان کشور به میزبانی مازندران تصریح کرد.
تماشای همراه با هیجان ازسوی علاقه‌مندان به این ورزش همگانی مبین این مدعاست که همه پهنه ایران خاستگاه ورزش چوگو است و اختصاص آن به یک منطقه خاص ازکشور، ظلم به ورزش چوگوست.

ابراهیم کاویانی با اشاره به مدرنیته شدن زندگی افراد جامعه وتغییر رفتار‌های سبک زندگی اظهار کرد.

سند توسعه ورزش چوگو چشم اندازی از توسعه پایدار این بازی اصیل را ترسیم نموده که برای توسعه وهمگانی شدن آن نیازمند مولفه‌های اثرگذاری از جمله؛ حمایت عوامل محیطی، مداخله مثبت عوامل مدیریتی و بسترسازی منابع و عوامل رفتاری خواهد بود.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *