امام رضا (ع) درمورد فضیلت زیارت خواهر بزرگوارشان فرموده‌اند: «مَن زارَها عارِفا بِحَقِّها فَلَهُ الجَنَّةُ؛» «هر کس او را با شناخت زیارت کند، بهشت پاداش او خواهد بود.» 
منبع:بحار الأنوار ج ۱۰۲ ص ۲۶۶

حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها دختر امام هفتم شیعیان، امام موسی کاظم علیه‌السلام و خواهر تنی امام هشتم، امام رضا علیه السلام هستند که در اول ذیقعده سال ۱۷۳ هجری در شهر مدینه چشم به جهان گشودند. 

فاطمه کبری، مشهور به حضرت معصومه سلام الله علیها را می‌توان سرآمد خواهران امام هشتم علیه‌السلام دانست و پس از این‌که امام رضا (ع) به خراسان سفر کردند، حضرت معصومه سلام الله علیه در سال ۲۰۱ هجری برای رسیدن به برادر بزرگوار خویش از مدینه حرکت کردند و هنگامی که در بین راه به ساوه رسیدند، بیمار شدند و از همراهان خواستند تا ایشان را به قم ببرند. مردم قم وقتی از حرکت ایشان آگاه شدند، به استقبال آن حضرت سلام الله علیها رفتند و موسی بن خزرج افتخار پیدا کرد تا میزبانی ایشان را عهده دار شود. 

کلیک کنید خواندنی است:   چه کسانی باید «فدیه» بدهند؟

شانزده یا هفده روز بعد، حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به دلیل شدت بیماری، در سن بیست و هشت سالگی چشم از جهان فرو بستند.

 مردم ولایت دوست قم، از همان ابتدا بر مزار ایشان بنایی ساختند و بعد‌ها نو‌ه‌ی دختری امام جواد علیه السلام (بنت زینب بنت الجواد) (ع) گنبدی بر مقبر‌ه‌ی ایشان قرار داد.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *