سومین روز از رویداد سی‌وپنجم نمایشگاه کتاب تهران با دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران مصادف شده است.

با پیش‌بینی ستاد برگزاری سی و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب تهران قرار است ۱۵ صندوق رای در مصلای امام خمینی (ره) استقرار یافته که مردم می‌توانند ضمن حضور و بازدید از بزرگترین رویداد فرهنگی کشور در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز شرکت کنند.

مصلای امام در سومین روز نمایشگاه کتاب تهران با تعداد بازدیدکنندگان بیشتری از ابتدای صبح روز جمعه مواجه است، کتابدوستان که بیشتر، امروز به صورت خانوادگی نمایشگاه را برای بازدید انتخاب کرده اند علاوه بر گشت و گذار در نمایشگاه و خرید کتاب رای خود را نیز در صندوق انداخته و اقدام فرهنگی خود را به مشارکت سیاسی پیوند زده اند.

کلیک کنید خواندنی است:   طنز رسمی از طنز غیر رسمی عقب افتاده است

سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «بخوانیم و بسازیم» از ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی (ره) به شکل حضوری و در سامانه ketab.ir به صورت مجازی برگزار می‌شود.

امروز مردم کشورمان با حضور در پای صندوق‌های رای در ۲۲ حوزه انتخابیه شامل تبریز، شبستان، میانه، پارس‌آباد، سمیرم، لنجان، کرج، تهران، ورامین، بیرجند، مشهد، آبادان، رامهرمز، خدابنده، زنجان، شیراز، مرودشت، خرم‌آباد، قائمشهر، ملایر، کرمانشاه و گنبدکاووس، سرنوشت ۴۵ کرسی باقیمانده قوه مقننه را تعیین می‌کنند.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، حدود ۱۱ هزار ۵۰۰ شعبه برای مرحله دوم در سراسر کشور در نظر گرفته شده است و انتخابات در این مرحله در ۸ حوزه انتخابیه تبریز، تهران، آبادان، شیراز، کرمانشاه، خرم‌آباد، قائم‌شهر و ملایر به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود.

در حوزه انتخابیه تهران نیز طبق اعلام وزارت کشور تعداد رأی صحیح مأخوذه در مرحله اول یک میلیون و ۵۶۹ هزار و ۸۵۷ رأی بود و از بین نامزد‌ها ۱۴ نفر به طور مستقیم وارد مجلس شدند و ۳۲ نفر دیگر نیز به مرحله دوم انتخابات راه یافتند که امروز برای تصدی ۱۶ کرسی باقی مانده بهارستان به رقابت می‌پردازند.

کلیک کنید خواندنی است:   الناز شاکردوست: سکوت جامعه جهانی در برابر جنایت اسرائیل نابخشودنی است

طبق قانون کسانی می‌توانند در انتخابات یک حوزه انتخابیه در دور دوم شرکت کنند که در دور اول در همان حوزه انتخابیه رأی داده اند. همچنین افرادی که در دور اول رأی نداده اند می‌توانند در این دوره رأی دهند.

رأی‌دهندگان الزاما با پنج سند هویتی کارت ملی، شناسنامه، گذرنامه، گواهینامه و کارت پایان خدمت می‌توانند رای خود را به صندوق بیندازند.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *