نشست مشترکی در ستاد سیاستگذاری جمعیت معاونت سیما با حضور اعضای ستاد و عوامل برنامه «کودک شو» برگزار شد و با توجه به چالش‌های جمعیتی در سال‌های پیش رو درباره مسائل محتوایی و فرمی فصل ششم «کودک شو» همفکری صورت گرفت.

محمدمهدی قاسمی دبیر ستاد سیاستگذاری جمعیت معاونت سیما و مدیر شبکه آموزش و سلامت در سخنانی به وضعیت مبتلابه جامعه در حوزه جمعیت پرداخت و با اشاره به آمار و ارقامی که در سال‌های اخیر نسبت به پیری جمعیت و دیگر معضلات مطرح شده است از وظایف این ستاد گفت.

قاسمی با اشاره به برخی راهکار‌ها برای برنامه سازی در حوزه جمعیت تاکید کرد: تمرکز روی این مساله باید از طریق کار فرهنگی و تغییر نگرش‌ها و دیدگاه‌ها صورت گیرد تا به نتایج درستی منجر شود.

وی خاطرنشان کرد: فرصت زیادی تا بسته شدن پنجره جمعیتی در ایران وجود ندارد و باید با سرعت بیشتری در حوزه رسانه کار شود.

کلیک کنید خواندنی است:   آیا مسافرت در ماه رمضان اشکال دارد؟

در ادامه، احمد لنگرودی قائم مقام شبکه نسیم در سخنانی ضمن تشریح فصل جدید برنامه کودک شو و ماموریت‌های شبکه این برنامه را یکی از برنامه‌های اصلی شبکه در حوزه جمعیت عنوان کرد که سرمایه گذاری جدی روی این برنامه، محتوا و بازی‌های فصل جدید صورت گرفته تا در عین سرگرمی و هیجان انگیز بودن، حال خوب و زیبایی حضور کودک و اطلاعات مورد نظر خانواده‌ها را انتقال دهد.

وی اضافه کرد: برنامه با طراحی بازی‌های متنوع تلاش کرد جذابیت و کیفیت را حفظ کند و حضور ملیکا شریفی نیا به عنوان مجری که در حوزه کودک کار کرده اتفاقات خوبی را رقم زد و امیدواریم در ادامه هم بهتر شود و بازخورد‌های مطلوبی هم در اجرای این فصل داشتیم.

در ادامه نشست، اعضای دیگر ستاد جمعیت سیما به مواردی در قالب مخاطرات جمعیتی و توجه به اصلاح محتوایی و ترویج درست فرزندآوری و شیرینی و الزام حضور کودک در خانواده و آینده ایران اسلامی اشاره کردند.

کلیک کنید خواندنی است:   مرکز سیمرغ میزبان مدیران ارشد مرکز طرح، برنامه و بودجه سازمان صدا و سیما

در بخش دیگر حسین ربانی تهیه کننده «کودک شو» با اشاره به اینکه یکی از رویکرد‌های اصلی «کودک شو» تاکید بر فرزندآوری و بحث‌های جمعیتی است خلاصه‌ای از فعالیت‌های انجام شده در فصل جدید این برنامه مطرح کرد.

وی با اشاره به انتقال برخی آموزش‌ها از خلال بازی‌ها اضافه کرد: می‌خواهیم حال خوش حضور کودک در خانواده را به تصویر بکشیم. سعی داریم فضایی را فراهم کنیم که خانواده‌هایی که در برنامه شرکت می‌کنند تصور نکنند صرفاً به یک برنامه و استودیو آمده‌اند بلکه این فضای دل انگیز باشد، برای بچه‌ها مفرح باشد و در همین راستا شهر بازی و اتاق کودک طراحی شده است.

تهیه کننده «کودک شو» به رویکرد‌های آموزشی این برنامه هم اشاره کرد و افزود: در حوزه تربیتی و آموزشی با پدر و مادر‌ها درباره فرزندانشان صحبت می‌شود و این فضا برای خود آنها هم مفید و جالب بوده است.

کلیک کنید خواندنی است:   کمترین ثواب برای یک ماه روزه‌داری + فیلمSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *