معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران خبر داد؛

حشمت الله سلیمانی در تشریح روند توسعه سرمایه گذاری در استان تهران گفت: در سال ۱۴۰۲ ارزش صادرات کالا‌های غیرنفتی استان بالغ بر ۱۶۷۴ میلیون دلار بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۵.۱۳ درصد افزایش ارزش داشته و به لحاظ وزنی نیز ۴.۲۳ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: پنج بازار نخست صادراتی استان تهران، یعنی کشور‌های عراق به ارزش ۲۶۶ میلیون دلار، ترکیه به ارزش ۲۲۸ میلیون دلار، امارات متحده عربی به ارزش ۱۴۵ میلیون دلار، پاکستان به ارزش ۱۱۸ میلیون دلار و آلمان به ارزش ۱۰۵ میلیون دلار، از استان تهران واردات داشته‌اند که سهم این بازار‌ها از کل صادرات استان معادل ۵۱.۴۹ درصد است.

سلیمانی ادامه داد: جلب ۳۵۹ میلیون دلار سرمایه خارجی برای ۳۱ طرح و معرفی ۴۸ فرصت سرمایه گذاری در راستای تشویق و توسعه سرمایه گذاری در بخش‌های صنعت، گردشگری و عمران شهری در سال گذشته انجام شد.

کلیک کنید خواندنی است:   بررسی عملکرد تمامی پل‌های مکانیزه مناطق ۲۲ گانه تهران

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تاکید کرد: استفاده موثر از ظرفیت‌های بودجه‌ای از جمله تبصره ۱۸ و تبصره ۱۶ و اعتبارات محرومیت زدایی مناطق با رویکرد هدایت منابع به فعالیت‌های پیشرو در قالب توسعه و تکمیل زنجیره ارزش و همچنین کاهش نابرابری‌های منطقه‌ای در سال ۱۴۰۲ در دستور کار استان قرار گرفت.

منبع: ایسناSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *