به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران در حالی که از خرداد ماه سال گذشته سامانه خودنویس راه اندازی شده است بخش زیادی از مشکلات متقاضیان و مستاجران که پیش از این با مشاوران املاک داشتند برطرف شده است  در همین رابطه ساسانی مدیرعامل سامانه خودنویس و مشاور وزیر راه وشهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: همزمان با راه اندازی سامانه خودنویس  امکان ثبت قرارداد اجاره دریافت حق الزحمه هم‌رسانی برای مشاورین املاک طبق نرخ اتحادیه فعال است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی  با بیان اینکه  هر دو طرف قرارداد هم به طور همزمان می‌توانند در این سامانه بدون مراجعه به سامانه ثبت نام کنند گفت: همچنین طرفین معامله در صورت تمایل میتوانند شخصا نسبت به ایجاد قرارداد و دریافت کدرهگیری رایگان اقدام کنند.

ساسانی اظهار کرد: سامانه خودنویس به صورت ۲۴ ساعته در هفت روز هفته آماده خدمت‌رسانی است و به منظور ارائه خدمت بهتر به مردم، این سامانه از ساعت ۸صبح تا ۲۴ تیم پشتیبانی تلفنی و گفت و گوی برخط راه‌اندازی  کرده است.

کلیک کنید خواندنی است:   ۳۰ درصد ناوگان تراکتور در مزارع باید نوسازی شود

مدیر عامل سامانه خودنویس اظهار کرد: سامانه خودنویس برای ثبت قرارداد اجاره با اتصال برخط به پایگاه‌های اطلاعاتی کشور از جمله درگاه دولت هوشمند و سامانه ملی املاک و اسکان، طرفین معامله، شاهدین و ملک مورد اجاره را احراز هویت و راستی‌آزمایی می‌کند.

وی تاکید کرد: این اقدام  موجب می شود امنیت معاملات و شفافیت در بازار مسکن افزایش پیدا کند و همچنین از صدور قراردادهای صوری و پولشویی در بخش مسکن جلوگیری می شود.

او تصریح کرد: البته طرفین معامله نیز باید شخصا نسبت به بررسی اسناد و مدارک طرف مقابل اقدام کنند تا از کلاهبرداری های احتمالی اینترنتی جلوگیری شود.

وی افزود: در حال حاضر برای تکمیل این سامانه باید تمامی سکوهای اینترنتی  آگهی دهنده مسکن علاوه بر اینکه به سامانه املاک و اسکان متصل شوند در  سامانه خودنویس هم اطلاعات خود را بارگذاری کنند .

کلیک کنید خواندنی است:   سهم سوانح ریلی در کشور به هفته‌ای سه ونیم حادثه رسید

گفتنی است در همین رابطه مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی  برای تنظیم بازار خرید و فروش و رهن و اجاره مسکن به سامانه خودنویس اشاره کرد و گفت: خودنویس سامانه بسیار خوبی است و امسال در دستور کار مدیران سامانه و معاونت مسکن قرار دارد تا خرید و فروش مسکن نیز به قابلیت‌های این سامانه اضافه شود. البته خرید و فروش مسکن پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که بخشی از آن به سازمان ثبت بر می‌گردد.

بذرپاش افزود: امیدواریم سکوهای مجازی برای اتصال به سامانه خودنویس همراهی کنند تا مشکلات مردم در این زمینه برطرف شود.

وی از تایید قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره در شورای نگهبان خبر داد و گفت: این قانون به مجلس ارسال شده است و امیدواریم به دولت ابلاغ شود. البته همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی آیین نامه‌ها را آماده کرده اند که در آینده نزدیک به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

کلیک کنید خواندنی است:   خرید تضمینی دانه‌های روغنی به بیش از ۶۰ هزارتن رسید

حال امیدواریم با نزدیک شدن به فصل جابه جایی و نقل و انتقالات همکاری این دستگاه ها بیشتر شود.

خبرنگار: محبوبه کباریSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *