محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: از امروز شاهد آغاز نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلی تهران هستیم و از همه شما دعوت می‌کنیم در این نمایشگاه حضور یابید.

اسماعیلی اظهار داشت: نمایشگاه امسال برای اولین بار در ۱۵۰ هزار متر در حال برگزاری است و بیش از ۲۵ کشور و هزاران ناشر در نمایشگاه حضور دارند.

وی با بیان این‌که عدالت فرهنگی موضوع مهمی است افزود: هر فرد ایرانی در هر نقطه از کشور می تواند با ورود به سامانه مربوطه کتاب را با تخفیف خرید کند و به صورت رایگان در منزل تحویل بگیرد. سال گذشته بیش‌ از ۲ میلیون نفر از این طریق کتاب دریافت کردند، امسال هم این کار ادامه دارد که پیش بینی می‌کنیم با استقبال مردم مواجه شود.

کلیک کنید خواندنی است:   ظرفیت عظیم شعر برای برنامه‌سازی در تلویزیون

وزیر فرهنگ تصریح کرد: نمایشگاه محل وفاق و گردشگری فرهنگی است. برنامه های متنوعی برای نمایشگاه پیش بینی شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در سند تحول دولت مردمی و در ۵ رویکرد کلان موضوع توجه به صنایع خلاق فرهنگی را اولویت خودقرار دادیم با مصوبه ای که رییس جمهور ابلاغ فرمود در حال تدوین اساسنامه مجموعه شرکت شهرهای دانش بنیان و صنایع خلاق فرهنگی هستیم‌.

وزیر فرهنگ با اشاره به حضور فعالان فرهنگی و ناشران برجسته در نمایشگاه تصریح کرد: نمایشگاه محل وفاق و گردشگری فرهنگی است. برنامه های متنوعی برای نمایشگاه پیش بینی شده است تا خانواده‌ها در نمایشگاه حضور یابند.

اسماعیلی در ادامه با اشاره اعزام زائران به حج از ۲۴ اردیبهشت تصریح کرد: بیش از ۸۷ هزار زائر ایرانی به حج اعزام خواهند شد و دولت با تمهید همه مقدمات از جمله ارز و مباحث مربوط به حمل و نقل تلاش دارد حجی با رویکردهایی که رهبر انقلاب فرمودند با توجه به فجایعی که در غزه و رفح در جریان است برگزار شود، و امت اسلامی حج را به میعادگاهی برای محل برائت از طواغیت صهیونیستی و آمریکایی تبدیل کنند.

کلیک کنید خواندنی است:   از نحوه ساخت پهپاد‌های جنگی تا فروش تسلیحات در مستند «پرچمدار» + فیلم

اسماعیلی در پاسخ به سوالی در مورد روند تدوین سند شهر جهانی صنایع خلاق گفت: ما هم در سند تحول دولت مردمی و هم در ۵ رویکرد کلان که به مجلس شورای اسلامی دادیم موضوع توجه به صنایع خلاق فرهنگی را کلان‌ اولویت خود قرار دادیم، با مصوبه‌ای که داشتیم و رییس جمهور ابلاغ فرمود در حال تدوین اساسنامه مجموعه شرکت شهرهای دانش بنیان و صنایع خلاق فرهنگی هستیم، به این منظور استان خراسان رضوی و استان قزوین و چندین حوزه استانی و شهرستانی و مناطق آزاد اعلام آمادگی کرده اند یک تحول جدی در حوزه صادرات فرهنگی اتفاق خواهد افتاد. ما تلاش می کنیم اساس‌نامه را در اواخر اردیبهشت به تصویب شورای هنر برسانیم.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *