محمدمهدی اسماعیلی روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت در آیین گشایش غرفه میهمان ویژه سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اظهار داشت: بخش بین الملل نمایشگاه در حالی افتتاح می‌شود که بیش از ۷ ماه اتفاق بزرگ طوفان الاقصی و شکست هیمنه پوشالی و دروغین رژیم صهیونیستی را شاهد هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اساسا هیچ موقعیت فرهنگی امروز در جهان اسلام نباید اتفاق بیفتد مگر این که به یاد این حماسه بزرگ باشد و با همین رویکرد بهترین مهمان ویژه ما در بخش بین‌الملل نمایشگاه باید از پیش‌قراولان جهاد و شهادت و مبارزه انتخاب می‌شد که به همین منظور یمن انتخاب شد.

اسماعیلی گفت: یمن عزیز امروز درس مقاومت و جهاد را به تمام مسلمانان عالم، آزادگان و مستضعفان به شکل عینی داده است. آنچه امروز با جهاد مردم صبور و شجاع یمن در حال وقوع است تمام معادلات رژیم صهیونیستی و جبهه استکبار را به هم ریخته است.

کلیک کنید خواندنی است:   گاندو و پایتخت جدید در ۱۴۰۳ ساخته می‌شوند

وی افزود: هفته پیش در اجلاس جهانی گفت‌وگوی فرهنگ‌ها به این نکته اشاره کردم که مگر امکان دارد اتفاقی رخ دهد، اما به مساله فلسطین بی‌تفاوت باشیم.

وزیر فرهنگ گفت: حضور برادران عزیز و مجاهدم از یمن غیور در نمایشگاه بین‌المللی نشان‌دهنده رویکرد عملی نمایشگاه سی و پنجم در تمجید مقاومت بزرگ مردم منطقه و دلاوری‌های این مجاهدان صبور است.

وی ادامه داد: در کنار صورت درخشان و تابناک مقاومت در یمن، کشور یمن از حوزه‌های فرهنگی و تمدنی بسیار عمیق و زیبای جهان اسلام است. این منطقه راهبردی در جهان اسلام در طول ۱۴۰۰ سال اخیر به نام پیروان مکتب اهل بیت (ع) شناخته می‌شود، که چند ویژگی مهم دارند و آن حضور توامان عقلانیت، معنویت و اخلاق در همه سازه‌های تمدنی است که متاثر ازد همین مکتب است.

کلیک کنید خواندنی است:   ابعاد مختلف یک تصمیم تازه در حوزه مدیریتی سینما

اسماعیلی اظهار داشت: خوشحالیم که عزیزانمان در یمن دعوت ما را پذیرفتند و با این عزت آفرینی و افتخار آفرینی که برای جهان اسلام داشتند، امروز مایه فخر ما در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران هستند.

وزیر فرهنگ گفت: از مهمانان عزیز یمنی درخواست دارم سلام و درود و تحیت همه ما ایرانی‌ها را به مجاهدان عزیز مقاومت تقدیم کنند. از حضور مهمانان، شرکت کنندگان از کشور‌های دیگر در نمایشگاه تشکر میکنم.

وی ادامه داد: نمایشگاه تهران مهمترین و بزرگترین رویداد فرهنگی منطقه ما و در زمره رویداد‌های کم‌نظیر در همه جغرافیای فرهنگی دنیاست. آرزوی موفقیت و توفیق برای همه شرکت کنندگان را از خداوند مسالت می‌کنم. از همکارانم در تمهید این بخش از نمایشگاه هم تقدیر ویژه دارم و تشکر می‌کنم.

سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «بخوانیم و بسازیم» از ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ماه امسال در محل مصلای امام خمینی (ره) به شکل حضوری و در سامانه ketab.ir به صورت مجازی برگزار می‌شود.

کلیک کنید خواندنی است:   حافظ قرآن اتیسمی که داوران محفل را حیرت زده کرد+ فیلمSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *