نشست مشترک ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور با محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور نماینده اعتاب مقدس رضوی، فاطمی، احمدی و حسنی (علیهم‌السلام) برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه خدا را شاکر هستیم که توفیق تنفس در چنین فضای معطری را برای همه ما مهیا کرده است، اظهار کرد: هجرت تاریخی امام رضا (ع) تمدن‌ساز بوده است. اگر دوره طلایی تمدن اسلامی را از قرن سوم تا پنجم هجری در نظر بگیریم این هجرت ابتدای قرن سوم رخ داده است.

وی با تاکید بر اینکه خراسان بزرگ مهد تمدن بزرگ اسلامی است، تصریح کرد: شخصیت‌های بزرگی در بخش‌های مختلف تربیت شدند و محل نشر و پژوهش و آموزش و تحقیق شدند که همه این رویش‌ها از برکات این هجرت تمدن‌ساز رخ داده است.

کلیک کنید خواندنی است:   معرفی چهره‌های مشهور رسانه‌ای از میان شخصیت‌های علمی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: متعاقب این هجرت حضور فرزندان امام کاظم (علیه السلام) در کشور ما فزونی یافت و بحمدالله جای‌جای کشور ما میزبانان فرزندان امام کاظم (علیه السلام) است.

وی با اشاره به نام‌گذاری دهه کرامت گفت: ایام دهه اول ماه ذی القعده بسیار با ارزش است و اصحاب عرفان به این ایام توصیه اکید دارند، در ابتدای این ایام ولادت حضرت معصومه (س) قرار گرفته است؛ بانوی بی نظیری که مضجع شریفشان همیشه برای ایران اسلامی منشأ خیر و برکت بوده است.

وی افزود: حرم این بانوی بزرگوار نشانی از مادر بی نشان ایشان است، در زیارت این بانوی بزرگوار حضرت زهرا (س) را به یاد می‌آوریم که این توفیق، افتخار بی مانندی برای ماست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: مضجع نورانی حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) در شیراز قرار دارد و این شهر همیشه از پیش‌گامان علم و دانش حکمت بوده است. البته با برنامه ریزی طاغوتی تلاش شد هویت اسلامی آن را بزدایند و تلاش کردند با تاریخ‌سازی جعلی بین ایران و اسلام تقابل را به وجود بیاورند، در حالی که همانطور که شهید مطهری در کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام این موضوع را به خوبی یادآور شدند، در تفکر اصیل انقلاب، ایرانیت و اسلامیت تعارضی با هم ندارند.

کلیک کنید خواندنی است:   مراسم تشییع پیکر مسعود اسکویی گوینده پیشکسوت رادیو + فیلم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شیراز محل علم و دانش است که به برکت حضرت شاهچراغ (ع) همیشه پرچمدار فقاهت بوده و در دهه‌های اخیر نیز شخصیت‌های بزرگی را تربیت کرده است.

وی با بیان اینکه قبله تهران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) است که حضور ایشان توفیقی برای اهالی تهران است، افزود: امامزاده‌های واجب التعظیمی در سراسر کشور وجود دارند، سازمان اوقاف نیز کاملا در مسیر این فرمایش رهبر انقلاب که امامزاده‌ها باید قطب‌های فرهنگی باشند حرکت می‌کند.

منبع: ایسنا Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *