علیرضا فخاری در نشست با نامزد‌های راه یافته به دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که به میزبانی فرمانداری تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه در دور اول انتخابات با وجود همه تهدیدات از سوی دشمنان و بدخواهان توانستیم یک انتخابات باشکوه و عزتمندانه را برگزار کنیم اظهار کرد: اکنون هم در دور دوم می‌خواهیم ۱۶ نفر باقی مانده را با انجام کار انتخابات تعیین وضعیت کنیم تا به مجلس راه یابند.

وی با بیان اینکه تهران با فشردگی جمعیتی خاص، دارای موقعیت ویژه‌ای نسبت به سایر شهر‌های کشور است، گفت: ما در یک جغرافیای کوچک به عنوان سی و یکمین استان کشور به لحاظ وسعت، اما اول به لحاظ جمعیت، شاهد و ناظر موضوعاتی هستیم که در سطح استان رخ می‌دهد.

استاندار تهران با بیان اینکه این استان ۳۱ درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است، افزود: ۵۲ درصد از مالیات کشور توسط مودیان استان تهران تأمین می‌شود و ۵۰ درصد از شرکت‌های دانش بنیان کشور در این استان مستقر هستند، همچنین در حوزه آسیب‌های اجتماعی، استان تهران بزرگترین فضای آسیب پذیری را دارد که باید در این خصوص فکر‌های جدی داشته باشیم.

کلیک کنید خواندنی است:   حریق در کارگاه تولید سپر خودرو + فیلم

فخاری با اشاره به نبود یک رابطه ارگانیک بین اجزای ارکان در نظام تقنینی و اجرایی، از رابطه ضعیف نمایندگان مجلس در شهر و استان تهران انتقاد و عنوان کرد: نظام مسائل تهران استخراج شده و موضوع مهم این است که جنبه‌های حقوقی و تقنینی آن مورد حمایت و پشتیبانی قرار بگیرد و از پشتوانه نمایندگان برای پیشبرد برنامه‌های پایتخت بهره‌مند شویم.

استاندار تهران با بیان اینکه سهم این استان در انتخابات، نسبت به کل کشور یک سوم است، گفت: در دومین مرحله از برگزاری انتخابات، ۵۰ هزار نفر از عوامل اجرایی باید همکاری داشته باشند و در این دوره با توجه به برگزاری انتخابات الکترونیک شاهد تحول خوبی در این زمینه خواهیم بود و به نوعی یک تمرین غیر مانوری برای انتخابات آینده محسوب می‌شود و با توجه به نظم، انضباط و صیانت از آراء نظر رأی دهندگان در امنیت کامل ثبت و ضبط می‌شود.

کلیک کنید خواندنی است:   نصب تله‌های فرمونی برای جلوگیری از آفت پوستخوار کاج در بوستان سرخه حصار

وی با اشاره به اینکه انتظار از نماینده‌ای که از پایتخت وارد مجلس شورای اسلامی می‌شود بالا است، گفت: باید طوری کنار یکدیگر قرار بگیریم که هدف مشترکمان رفع مشکلات مردم و تدوین قوانین خاص باشد، چنانکه در این برهه ضروری است که برای تهران، تصمیمات جدیدی مثل سطح بارگذاری جمعیتی که در هیچ دوره‌ای به عنوان یک نیازمندی به آن پرداخته نشده بگیریم.

استاندار تهران گفت: از نمایندگان می‌خواهیم برای امور زیرساختی تهران مطالبه داشته باشند و با نگاه آینده پژوهی قوانین وضع کنند.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *