احمد وحیدی در نشست خبریِ پس از پایان مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: امروز کار نیمه‌تمام انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان رسید. انتخابات یک نقطه بسیار روشن در تاریخ جمهوری اسلامی برای تحکیم مردم‌سالاری دینی در دوران انقلاب اسلامی است و اکنون شاهد دوره جدیدی از آن هستیم.

وی افزود: با همکاری و حماسه‌آفرینی مردم در اوج سلامت، امنیت و دقت و با مشارکت خوب مردم و در فضایی رقابتی این انتخابات برگزار شد که برخلاف خواست دشمن بود تا مسائل امنیتی در حوزه فیزیکی و هم سایبری ایجاد کنند تا با دقتی که وجود داشت تمام آن نقشه‌ها نقش بر آب شد.

وزیر کشور گفت: همیشه در انتخابات مرحله دوم اینطور معمول بوده که میزان مشارکت کمتر شده است اما در این مرحله از مرحله دوم دور قبل مشارکت بیشتری – حدود ۶ درصد – رخ داده است.

کلیک کنید خواندنی است:   تماس‌های تلفنی امیرعبداللهیان با همتایان در ۵ کشور منطقه

وحیدی با اشاره به اینکه باید از مردم تشکر کنم که با حضور خود برگ زرینی بر افتخارات جمهوری اسلامی اضافه کردند، گفت: همچنین از رهبر انقلاب که با تبیین چهار مولفه راه را برای همه دستگاه روشن کردند تشکر می‌کنم؛ در این میان از همه دستگاه‌ها و نهاد‌های انتظامی خصوصاً فراجا، استانداران، بخشداری‌ها و … قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه همچنین از همه فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که نقش آفرینی کردند قدردانی می‌کنم، افزود: باید یادآور شد قانون جدید مصوب مجلس باید اجرایی میشد؛ نکات جدیدی شامل این قانون بود، اما به خوبی اجرایی شد و خوشبختانه باید اذعان کرد نکات خوبی در قانون دیده شده بود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه الکترونیکی کردن انتخابات یکی از دستاورد‌های انتخابات محسوب میشود؛ در این دور در هشت استان اقدام شد و در کمترین زمان نتایج اعلام شد، اظهار کرد: برابر قانون اعتبارنامه از سوی وزارت کشور صادر شده و تا قبل هفت خردادماه، به منتخبان تقدیم خواهد شد.

کلیک کنید خواندنی است:   پیام تسلیت رئیس جمهور به رئیس دفتر سیاسی حماس/ صهیونیست‌ها به هیچ اصول انسانی و اخلاقی پایبند نیستند

وحیدی  گفت: از همه رسانه‌ها در تمامی مراحل برگزاری انتخابات قدردانی می‌کنم، زیرا نقش برجسته‌ای داشتند.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *