انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه‌ای که در انتخابات اسفند ماه تکلیف کرسی‌های مجلس در آن حوزه‌ها مشخص نشد روز گذشته برگزار شد.

یکی از این حوزه‌های انتخابیه که برای نخستین بار چشم هرمزگانی‌ها نیز به آن دوخته شده بود، حوزه تهران بود که از مجموع ۳۰ کرسی، در انتخابات اسفند ماه تکلیف ۱۴ مرسی مشخص شده بود و سرنوشت ۱۶ کرسی به انتخابات دور دوم کشیده شد.

ابوالقاسم جراره که در چندین لیست از جمله لیست امنا، جمعیت جوانان انقلاب و صبح ایران حضور داشت در این انتخابات توانست با اخذ ۲۸۸۷۷۱ رأی یکی از کرسی‌های مجلس را به دست آورده راهی بهارستان شود.

جراره از جوانان دهه‌ شصتی استان هرمزگان و مستشار دیوان محاسبات کشور است که در مجلس نهم از حوزه بندرعباس به‌عنوان جوان‌ترین نماینده حضور یافت و برای دور دوازدهم مجلس ترجیح داد از حوزه انتخابیه تهران در انتخابات شرکت کند.

کلیک کنید خواندنی است:   برنامه هریک از دستگاه‌ها برای اجرای شعار سال چیست؟

این در حالی است که فاطمه جراره (خواهر ابوالقاسم جراره) که در دوره‌های متوالی به‌عنوان نماینده مردم بندرعباس در شورای اسلامی شهر بندرعباس حضور داشت، برای انتخابات مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرد و توانست در انتخابات اسفندماه با ۷۰۲۱۴ رأی به‌ عنوان اولین بانوی هرمزگانی راهی بهارستان شود.

حالا با راهیابی ابوالقاسم جراره به مجلس از تهران و منتخب شدن فاطمه جراره از حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان شاهد حضور اولین خواهر و برادر در تاریخ مجلس شورای اسلامی هستیم که توانسته‌اند در یک دوره مجلس کنار هم بر کرسی نمایندگی مردم تکیه بزنند.

هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ۵ کرسی شامل ۳ کرسی در حوزه مرکزی، یک حوزه در شرق و یک حوزه نیز در غرب دارد که با توجه به انتخاب یک هرمزگانی از حوزه تهران می‌توان انتظار داشت در مجلس دوازدهم ۶ نفر برای دفاع از حقوق این استان مهم با یکدیگر متحد و کنار هم خواهند بود.

کلیک کنید خواندنی است:   نقش رئیس مجلس در تعامل با نمایندگان باید سازنده باشد

گفتنی است در انتخابات دوازهمین دوره مجلس از هرمزگان در حوزه مرکزی احمد مرادی، فاطمه جراره و محمد آشوری تازیانی از حوزه شرق سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی و از حوزه غرب نیز احمد جباری راهی مجلس شده‌اند.

منبع: تسنیمSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *