محسن نایبی رئیس کمیته ستاد امنیت انتخابات استان تهران پیش از ظهر جمعه در حاشیه حضور در ستاد انتخابات استان تهران، ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت اظهار کرد: خداوند را شاکر هستیم که با همه تلاش‌های صورت گرفته و بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، توانستیم فرآیند برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی را در دو حوزه انتخابیه تهران و ورامین آغاز کنیم.

نایبی بیان کرد: در حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات در مرحله اول ۱۴ نماینده انتخاب شدند و به مجلس راه یافتند و در مرحله دوم که از هشت صبح امروز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز شده است نیز ۱۶ نماینده دیگر توسط مردم انتخاب می‌شوند.

وی با اشاره به تغییر محسوس انتخابات این دوره با دوره‌های قبل گفت: خوشبختانه در دور دوم انتخابات حوزه تهران، این حماسه به صورت تمام الکترونیک در حال برگزاری است.

کلیک کنید خواندنی است:   لزوم توجه به نظام مسائل/ امور زیرساختی پایتخت مطالبه نمایندگان باشد

نایبی با بیان اینکه برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک حوزه تهران تمام تمهیدات امنیتی توسط ستاد امنیتی اتخاذ شده است، عنوان کرد: خوشبختانه صندوق‌های الکترونیک در امنیت کامل جابه‌جا و تحویل شعب شدند.

وی با بیان اینکه صندوق‌ها به صورت آفلاین استفاده می‌شوند، افزود: پس از پایان رای‌گیری اطلاعات از صندوق‌ها اخذ می‌شود و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که اصل محرمانگی رای رعایت شده و هیچ کسی از آراء مطلع نخواهد بود.

رئیس کمیته ستاد امنیت انتخابات استان تهران اظهار کرد: در حوزه انتخابیه تهران ۱۲ هزار و ۳۰۸ شعبه داریم و برای سهولت در امر رای دهی ۱۶ هزار و ۳۵۴ دستگاه در این حوزه‌های انتخابیه مستقر شده است.

نایبی با بیان اینکه در حوزه انتخابیه ورامین نیز رقابت بین دو کاندیدا در جریان است که انتخابات در این حوزه به صورت سنتی و به روش گذشته انجام می‌شود، گفت: شایان ذکر است که بگوییم احراز هویت انتخابات در هر دو حوزه به صورت بر خط انجام شده است و مردم می‌توانند با استفاده از پنج مدرک شناسایی رای بدهند.

کلیک کنید خواندنی است:   راه اندازی اولین سینما تخصصی کودک در منطقه ۱۹

رئیس کمیته ستاد امنیت انتخابات استان تهران عنوان کرد: تمام تمهیدات امنیتی برای برگزاری امن انتخابات اندیشیده شده و هیچ مشکل خاصی در این خصوص تاکنون نداشته‌ایم.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *