محمدصادق خیرخواه مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران در نشست هیئت طرح هندسی این سازمان، ضمن تقدیر از نقش دغدغه‌مند و تصمیم‌سازی این نهاد در انتخاب گزینه‌های برتر فنی و مهندسی، از نهایی شدن طرح جایگزین زیرگذر خیابان چوب‌تراش در تقاطع با بزرگراه شیخ‌فضل‌الله نوری خبر داد و گفت: اتصال ایمن محلات طرشت شمالی و جنوبی از طریق احداث پل روگذر تقاطع خیابان‌های چوب‌تراش و تیموری با بزرگراه شیخ‌فضل‌الله نوری تامین خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اتصال مستقیم شمالی-جنوبی میان معابر مذکور، شرایط حذف زیرگذر ناایمن خیابان چوب‌تراش را فراهم کرد، گفت: تصمیم‌گیری در خصوص غیرهمسطح‌سازی گردش‌های ترافیکی تقاطع براساس تحلیل هزینه-فایده صورت خواهد پذیرفت.

خیرخواه، با بیان اینکه موضوع اتصال ایمن محلات طرشت شمالی و جنوبی پیرو درخواست شهرداری منطقه ۲ در هیئت سیویل سازمان مشاور مطرح شده است، گفت: با اجرایی شدن پل روگذر تقاطع خیابان‌های چوب‌تراش و تیموری با بزرگراه شیخ‌فضل‌الله نوری یکی از مشکلات قدیمی شهروندان این محدوده از منطقه ۲ برطرف خواهد شد.

کلیک کنید خواندنی است:   تاریخ انقضای رژیم جعلی صهیونیستی فرا رسیده است

همچنین در ادامه مهدی صالحی شهردار منطقه ۲ نیز طی سخنانی در این نشست با بیان اینکه تلاش برای حذف زیرگذر چوب‌تراش نه اقدامی صرفا ترافیکی، بلکه راهکاری به منظور اتصال ایمن محلات طرشت شمالی و جنوبی و همچنین کاهش آسیب‌های اجتماعی است، یادآور شد: محلات فوق در وضع موجود از طریق یک کالورت هدایت آب‌های سطحی به یکدیگر متصل شده‌اند و این معبر غیراستاندارد، تنها مسیر ارتباطی شهروندان در بخش‌های شمال و جنوب بزرگراه شیخ‌فضل‌الله نوری به شمار می‌آید.

وی ابراز امیدواری کرد که با تصویب و تثبیت گزینه نهایی در مراجع ذیربط، گسست محله طرشت که به واسطه احداث بزرگراه شیخ‌فضل‌الله نوری در دهه‌های گذشته اتفاق افتاده است، برطرف شده و امکان تردد ایمن و روان ترافیکی در شمال و جنوب این محله فراهم شود. 

گفتنی است در نشست اخیر هیئت سیویل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران که با حضور جمعی از متخصصان خبره عمران و ترافیک برگزار شد، درباره ۳ گزینه مختلف اجرایی به منظور جایگزینی با زیرگذر چوب‌تراش بحث و تبادل نظر صورت گرفت و گزینه نهایی ضمن در نظر گرفتن ملاحظات مختلف فنی، ترافیکی و اقتصادی انتخاب شد. ساماندهی ترافیکی بزرگراه شیخ‌فضل‌الله نوری حدفاصل بزرگراه‌های جناح و یادگار امام (ره) که به واسطه حرکات تداخلی، دچار افزایش زمان سفر و اختلال در ایمنی تردد شده است، از دیگر ثمرات اجرای این پروژه به شمار می‌آید.

کلیک کنید خواندنی است:   بازداشت ۱۶۰ متهم جرائم اقتصادی در آخرین روز سال

منبع: ایسناSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *