به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سید عباس جوهری، در جلسه ستاد انتخابات استان تهران از توزیع ۱۶ هزار و ۵۵۴ صندوق رأی در بین فرمانداری‌های دو حوزه انتخابیه تهران و ورامین برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۱۲ هزار و ۶۴۴ صندوق مربوط به شهرستان تهران و بقیه مربوط به سه شهرستان دیگر است.

با بیان اینکه اولویت‌های برگزاری مرحله اول انتخابات در نوبت دوم نیز باید رعایت شوند، گفت: در دو حوزه انتخابیه تهران و ورامین ۳ هزار و ۹۵۶ شعبه اخذ رأی خواهیم داشت که سه هزار و ۵۸۳ شعبه ثابت و ۳۷۳ شعبه سیار که عمدتاً شعب سیار در حوزه انتخابیه تهران خواهد بود.

وی از اختصاص سه هزار و ۶۴۹ شعبه اخذ رأی در ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس خبر داد و افزود: ۳۰۷ شعبه هم به حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک اختصاص یافته است.

کلیک کنید خواندنی است:   گونه‌های مهاجم؛ مهمانان ناخواسته یخچال‌های طبیعی

جوهری با تقدیر از اطلاع رسانی‌های صورت گرفته در حوزه فضای مجازی و صدا و سیما گفت: پخش مناظرات و فیلم‌های تبلیغاتی طبق برنامه ریزی‌ها پخش شده و امیدوار هستیم برای روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه نیز همانطور که در حال حاضر بیشترین وقت در شبکه‌های سیما به انتخابات اختصاص یافته، انعکاس و پوشش کامل خبری از ستاد انتخابات و شعب اخذ رأی را شاهد باشیم.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران تلاش فرمانداران و همه مسؤولان برای مشارکت حداکثری مردم را ضروری دانست و عنوان کرد: ترغیب در مشارکت در دستور کار همه عوامل باشد.

وی با اشاره به اینکه رأی دهندگان می‌توانند با در دست داشتن یکی از پنج سند هویتی همچون شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه، گذرنامه و کارت پایان خدمت و ارائه یکی از این مدارک در شعب اخذ رأی، نسبت به رأی‌گیری اقدام کنند گفت: توصیه این است که با توجه به مکانیزم صندوق‌ها مردم عزیز از کارت ملی به عنوان سند هویتی و دادن رأی استفاده کنند.

کلیک کنید خواندنی است:   سیزده بدر حافظ محیط زیست باشیم/ در روز طبیعت به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

جوهری با اشاره به تغییر در شکل صندوق‌های اخذ رأی و چالش در حمل و نقل آنها گفت: در این خصوص تدابیر لازم اتخاذ شود.

معاون استاندار تهران بر ضرورت حضور عوامل اجرایی رأس ساعت شش صبح در شعب اخذ رأی تاکید کرد و گفت: با توجه به زمان بر بودن فرآیند استفاده از دستگاه‌های اخذ رأی و همچنین در نظر گرفتن چالش‌های احتمالی ضروری است که عوامل در شعب مستقر باشند تا با گزارش تأخیر در بازگشایی صندوق‌ها مواجه نشویم.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران اظهار کرد: فرآیند انتخابات از ۸ صبح آغاز و تا ۱۰ ساعت ادامه دارد و اگر نیاز به تمدید بود از طریق وزارت کشور اطلاع رسانی می‌شود.

وی گفت: شماره ۴۵۵۰۰ در حوزه بازرسی فعال است و همه مردم و اصحاب رسانه می‌توانند در صورت بروز مشکل و تخلف موارد را اطلاع دهند تا رسیدگی‌های لازم انجام شود.

کلیک کنید خواندنی است:   اعلام مشخصات تاکسی‌های برقی/ سقف تعداد تاکسی‌های برقی متناسب با زیرساخت شهر‌هاSource link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *