پیر حسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در آیین افتتاح مرکز هوشمند رصد اطلاعات و داده کاوی و همچنین افتتاح بیش از ۵۰ پروژه عمرانی این جمعیت به مناسبت هفته گرامیداشت هلال‌احمر گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی و بشر دوستانه است. ۳ میلیون داوطلب جوان گام دومی داریم که در تلاش برای رساندن این داوطلبان به ۱۰ میلیون نفر هستیم تا در مواقع بروز بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی بتوانیم به همه مردم امداد رسانی کنیم.

وی در توضیح اقدامات هلال احمر گفت: تیم‌های سحر (سفیران حمایت روانی هلال احمر در بحران‌ها) برای افزایش تاب آوری تلاش می‌کنند و به عنوان الگوی موفقی در صلیب سرخ جهانی شناخته شده اند، برای زنان بالای ۳۰ سال در طرح یاس هلال احمر اشتغال زایی شده است، برای ارائه آموزش امدادی به مردم و توانمندسازی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور، خانه‌های هلال را در اقصی نقاط کشور تاسیس کرده ایم.

کولیوند در ادامه بیان کرد: کاشت ۵ میلیون نهال، فعالیت ۱۴۰ هزار نخبه در هلال احمر، استفاده از توان خیرین برای کمک به مردم، ارائه خدمات توانبخشی رایگان در بیمارستان نورافشار به کودکان دارای کم توان جسمی، تولید دارو‌های نوترکیب، تولید دارو‌های گیاهی، افزوده شدن بسته خدمات دارویی گیاهی، تولید اعضای مصنوعی هوشمند بدن انسان قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی، فعالیت مراکز درمانی هلال احمر در ۱۵ کشور از جمله سایر فعالیت‌های هلال احمر است.

کلیک کنید خواندنی است:   ساز و کار پذیرش معتادان متجاهر در شرق و غرب استان تهران تعیین تکلیف شود

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به نیاز به تقویت انبار‌های امداد و نجات هلال احمر گفت: نیازمند کمک برای بهبود وضعیت انبار‌های هلال احمر هستیم و برای تقویت امدادرسانی در نقاط صعب العبور، نیازمند واردات بالگرد دید در شب هستیم.

کولیوند با اشاره به جایگاه بین المللی هلال احمر گفت: به گفته روسای کمیته صلیب سرخ جز ۵ کشور برتر هستیم و در تدوین استراتژی‌های راهبردی صلیب سرخ از هلال احمر طرح و برنامه گرفته می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: عالی‌ترین نشان صلیب سرخ بین ۱۹۱ کشور جهان به هلال احمر ایران اعطا شده است. در حوزه اقدامات امداد و نجات در سطح ملی محلی و منطقه‌ای بسیار موفق عمل کرده ایم و هلال احمر ایران مورد تقدیر دولت ترکیه قرار گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه هلال احمر ایران اقدامات زیادی برای کمک به مردم غزه انجام داده است افزود: کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه برگزار شد و ۱۹۰ مورد مصادیق نقض حقوق بشر دوستانه در غزه استخراج شد و این کنگره مورد توجه صلیب سرخ هم قرار گرفت.

کلیک کنید خواندنی است:   نصب تله‌های فرمونی برای جلوگیری از آفت پوستخوار کاج در بوستان سرخه حصار

کولیوند گفت: در طول سال ۲۲ هزار و ۴۰۰ مورد عملیات جاده ای، ۲ هزار و ۷۰۰ مورد عملیات کوهستان و بیش از ۴۴ هزار مورد عملیات انجام شده است. مهمترین عملیات ما امدادرسانی در سیل سیستان و بلوچستان بود.

وی در ادامه بیان کرد: امروز بیش از ۵۰ طرح در هلال‌احمر با حضور معاون اول رئیس جمهوری افتتاح می‌شود که شامل ۲۵ طرح امدادی، ۱۰ طرح بهداشتی درمانی ملی و بین المللی، ۲۰ طرح آموزشی و پژوهشی، یک طرح نیز افتتاح مرکز رصد و پایش هلال احمر است، البته ۳۰۳ خانه هلال نیز افتتاح می‌شود.

کولیوند گفت: ۱۱۰ سامانه جمعیت هلال احمر در مرکز رصد هوشمند اطلاعات و داده کاوی جمع می‌شود و حوادث و بحران‌ها در این مرکز رصد می‌شود. سیل، آتش سوزی، آلودگی هوا و سایر مخاطرات و همچنین فعالیت‌ها و اقدامات هلال‌احمر را در مرکز رصد و پایش، پیش بینی و اقدامات لازم را مد نظر قرار دهیم.

کلیک کنید خواندنی است:   همکاری کمیته‌امداد و سازمان زندان‌ها برای حمایت از خانواده‌های زندانیان

وی ادامه داد: سایر دستگاه‌ها نیز می‌توانند از این مرکز رصد و پایش هلال احمر بهره برداری و استفاده کنند. هدف از راه اندازی این مرکز هوشمندسازی تمام اقدامات هلال احمر و امدادرسانی‌ها است.Source link

سهام:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *